Serdecznie witamy na stronie internetowej Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie

Serdecznie witamy na stronie internetowej Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie

Bractwo jest kontynuatorem działalności i spadkobiercą tradycji Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie założonego w 1742r. przez Jakuba Działyńskiego. Celem Bractwa jest krzewienie świadomości patriotycznej i obywatelskiej odpowiedzialności względem Rzeczpospolitej Polskiej, popularyzowanie tradycji i historii oręża polskiego oraz pielęgnowanie wielowiekowej tradycji i obyczajów Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie.

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Witkowie zał. 1742r.

Nawiedzenie obrazu MB Jasnogórskiej - 27.11.2022 r.

W dniu 27.11.2022 r. delegacja Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie wraz z mieszkańcami gminy i miasta brała udział w drugim uroczystym dniu nawiedzenia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Strzelanie Niepodległościowe KBS Witkowo A.D.2022

W dniu 20.11.2022 r. na strzelnicy pneumatycznej na hali sportowej przy szkole podstawowej w Witkowie od godziny 10:00 odbył się turniej strzelecki z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę zorganizowany przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Witkowie. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Tarczę Niepodległościową wywalczył wynikiem 30 pkt na 30 możliwych Strzelmistrz Brat Marcin Muszyński. W związku z tym, że dwóch następnych zawodników uzyskało wynik 29 punktów, o zajęciu kolejnych miejsc zadecydowała dogrywka. Drugie miejsce wywalczył Brat Witold Wiśniewski, a trzecie Brat Janusz Wąsowski. Tarczę rocznicową Brata Romana Bąk wywalczył Brat Witold Wiśniewski, drugie miejsce zajął Brat Wiktor Knast, a trzecie Brat Janusz Wąsowski. Ostatnią konkurencją zawodów było strzelanie do kura, którą wygrał Brat Wiktor Knast. Drugie miejsce wywalczył Brat Witold Wiśniewski, a trzecie Hetman Brat Bogusław Mołodecki.

Zapraszamy do galerii.

Turniej Powstania Wielkopolskiego Okręgu Poznańskiego w dniu 10 XII 2022

W imieniu Zarządu Okręgu Poznańskiego KBS RP mam przyjemność przekazać zaproszenie na Turniej Powstania Wielkopolskiego Okręgu Poznańskiego, który odbędzie się 10 XII 2022 na strzelnicy KBS w Śremie, upamiętniający  Powstańców Wielkopolskich z 27 XII 1918 - 16 II 1919.

W programie między innymi:

Tarcza Powstańcza fundator Brat Zdzisław Kaczmarek

Tarcza Prezesa Okręgu Poznańskiego Brata Jana Ciszewicza

Tarcza urodzinowa Brata Zdzisława Kaczmarka

Tarcza na rzecz wyzwolenia Ukrainy fundator Strzelmistrz Okręgu Poznańskiego

Z brackim pozdrowieniem

Mikołaj Popławski

Święto Niepodległości Polski 2022

W dniu 11 listopada 2022 r. delegacja Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie brała udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Po Mszy św. przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich spotkali się mieszkańcy Gminy i Miasta Witkowo, zaproszeni goście oraz Poczty Sztandarowe szkół, organizacji społecznych i kombatanckich. Obchody uświetniła oraz nadała im rangę Wojskowa Asysta Honorowa Garnizonu Powidz. Obchody Święta rozpoczął Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo Marian Gadziński, nawiązując do fundamentalnych wartości, jak: wolność, patriotyzm, bohaterstwo i honor. W samo południe witkowianie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”. Zwieńczeniem ceremonii było uroczyste złożenie wiązanek kwiatów przez władze samorządowe i kościelne, zakłady pracy, placówki oświatowe, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, dzieci, młodzież oraz mieszkańców Gminy.

Zapraszamy do galerii.

Msza Święta w intencji 280. rocznicy powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie

W dniu 22.10.2022 r. o godzinie 18:00 z inicjatywy kapelana KBS Witkowo ks. Juliana Wawrzyniaka odbyła się Msza Święta w kościele p.w. św. Mikołaja w Witkowie w intencji 280. rocznicy powstania Witkowskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego oraz za dusze zmarłych Braci i dalsze łaski Boże dla żyjących członków KBS Witkowo. Po Mszy Świętej Bracia KBS Witkowo zostali zaproszeni na plebanię, gdzie przy wspólnym stole mogli się spotkać i porozmawiać. Za wszystko dziękujemy.

Strona 1 z 83

Adres korespondencyjny:
ul. Park Kościuszki 17
62-230 Witkowo

Telefon: 533 474 111
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP: 784-248-70-70
REGON: 301772215
KRS: 0000388377

Numer konta bankowego:
BS w WITKOWIE 03 8538 0002 0000 2366 2000 0010