Serdecznie witamy na stronie internetowej Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie

Serdecznie witamy na stronie internetowej Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie

Bractwo jest kontynuatorem działalności i spadkobiercą tradycji Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie założonego w 1742r. przez Jakuba Działyńskiego. Celem Bractwa jest krzewienie świadomości patriotycznej i obywatelskiej odpowiedzialności względem Rzeczpospolitej Polskiej, popularyzowanie tradycji i historii oręża polskiego oraz pielęgnowanie wielowiekowej tradycji i obyczajów Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie.

 

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Witkowie zał. 1742r.

Pożegnanie ks. Juliana

W sobotę 29.06.2024 r. o godzinie 18:00 delegacja Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie wraz z Pocztem Sztandarowym brała udział w pożegnalnej Mszy świętej ks. Juliana Wawrzyniaka. Dekretem Księdza Prymasa z dniem 1 lipca 2024 roku ks. Julian Wawrzyniak (Brat KBS Witkowo) został przeniesiony do parafii Świętej Trójcy w Strzelnie. Po sprawowanej przez niego Mszy świętej przedstawiciele Władz Miasta, szkół i grup parafialnych podziękowali mu za pięcioletnią posługę w naszej parafii i naszym mieście. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek do ogrodów parafialnych.

Zapraszamy do galerii.

Festyn Sołecki w Jaworowie

W sobotę 29.06.2024 r. w Jaworowie odbył się Festyn Sołecki ze zbiórką na chore dziecko. Jedną z atrakcji był turniej strzelecki zorganizowany i przeprowadzony przez Brata Wiesława Goll z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wydano ponad sto tarcz. Gratulujemy zwycięzcom osiągniętych wyników i dziękujemy za bezpieczeństwo podczas strzelania.

Turniej strzelecki z okazji Dni Witkowa 2024

W niedzielę 23 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim z okazji Dni Witkowa Kurkowe Bractwo Strzeleckie zorganizowało i przeprowadziło zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wydano 100 tarcz, a poziom zawodów był bardzo wysoki. Wśród kobiet najlepszy wynik uzyskała Pani Lucyna Mikołajewska. Drugie miejsce zajęła Pani Miriana Janicka, a trzecie Pani Dominika Grzechowiak. W kategorii mężczyzn najlepszy okazał się Pan Bartłomiej Depczyński. Drugie miejsce wywalczył Pan Krzysztof Chołodecki, a trzecie Pan Patryk Kopaczewski. Nagrody zwycięzcom wręczał Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo Pan Krzysztof Szoszorek oraz Król Kurkowy A.D. 2023 Brat Ireneusz Kwapich. Następnie Hetman i Pan Burmistrz przeprowadzili Intronizację Królewską Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie wręczając insygnia nowemu Królowi oraz Rycerzom.

Intronizacja Króla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Ligota – Korytnica – Koryta A.D.2024

W sobotę 15 czerwca 2024 r. delegacja ze sztandarem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie wraz z 14 innymi pocztami sztandarowymi brała udział w uroczystościach Intronizacji Króla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Ligota – Korytnica – Koryta. Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym w Ligocie. Po uroczystej Mszy Św. poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście udali się na boisko przed strzelnice Bracką na Intronizację Króla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Ligota – Korytnica – Koryta A.D.2024. Następnie na strzelnicy odbył się turniej strzelecki o Puchar Przechodni KBS Ligota – Korytnica – Koryta. Na koniec goście zostali zaproszeni na Biesiadę Bracką.

Wiwat Król Kurkowy KBS Witkowo A.D.2024

W niedzielę 9 czerwca 2024 r. na strzelnicy LOK we Wrześni odbył się turniej strzelecki Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie. Swoją obecnością zaszczycili nas włodarze Gminy i Miasta Witkowo, zawodnicy Strzelca Gniezno oraz pani fotograf i Bracia KBS Witkowo. Zawody rozpoczęły się uroczystą zbiórką, na której zostały omówione warunki, regulaminy oraz bezpieczeństwo strzelań. Królem Kurkowym KBS Witkowo na rok 2024 został Brat Roman Bąk. Tytuł Pierwszego Rycerza wywalczył Brat Mieczysław Knast, a Drugiego Rycerza Brat Marian Szeszycki. W strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu kalibru 9 mm tarczę ufundowaną przez Króla Kurkowego KBS Witkowo A.D. 2023 wygrał Brat Marcin Muszyński zdobywając 25 punków na 30 możliwych. Drugie miejsce zajął przedstawiciel Strzelca Gniezno Pan Maciej Zielenow z wynikiem 23 punktów, a trzecie Brat Mieczysław Knast uzyskując 22 punkty. Do tarczy losowej najlepszy wynik miał Brat Wiesław Goll. Drugie miejsce wywalczył Brat Andrzej Malik, a trzecie Brat Janusz Wąsowski. Na koniec zawodów wszyscy strzelali do Kura, którego zestrzelił Brat Grzegorz Kaźmierczak, drugie miejsce zajął Brat Ireneusz Kwapich, a trzecie Brat Marcin Muszyński. Wszystkim gratulujemy uzyskanych wyników i dziękujemy za miła atmosferę na strzelnicy.

Strona 1 z 93

Adres korespondencyjny:
ul. Wodociągowa 23
62-230 Witkowo

Telefon: 533 474 111
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NIP: 784-248-70-70
REGON: 301772215
KRS: 0000388377

Numer konta bankowego:
BS w WITKOWIE 03 8538 0002 0000 2366 2000 0010

Kontakt

Adres korespondencyjny:
ul. Wodociągowa 23
62-230 Witkowo

Telefon: 533 474 111
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

REGON: 301772215
KRS: 0000388377