Serdecznie witamy na stronie internetowej Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie

Nauczyciele z gimnazjum najlepsi

Chętni nauczyciele z naszej gminy przybyli na zawody w trzyosobowych składach. Walczono zarówno o drużynowe, jak i indywidualne mistrzostwo gminy Witkowo. W imprezie pod względem liczebności dominowały kobiety, ale to mężczyźni zajęli czołowe miejsca. Po oddaniu 10 ocenianych strzałów wyłoniono najlepszą drużynę. Została nią reprezentacja Gimnazjum Witkowo w składzie: Krzysztof Chołodecki, Marian Łukowski, Krzysztof Nowiński (251 pkt.). Ci sami strzelcy zajęli poszczególne miejsca na podium w klasyfikacji indywidualnej. Zwycięzca, Krzysztof Chołodecki zdobył 86 punktów. Drugi, Marian Łukowski uzyskał wynik 83 pkt.. Krzysztof Nowiński z 82 punktami zajął trzecie miejsce. Bliska podium, była najlepsza tego dnia kobieta - Barbara Szymańska ze Szkoły Podstawowej w Witkowie. Zawody zorganizowane przez UGiM w Witkowie, Szkołę Podstawową im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie oraz Kurkowe Bractwo Strzeleckie przebiegły w miłej atmosferze. Panie radziły sobie z bronią znakomicie, i tylko czekać, jak niedługo zajmą miejsce panów na podium. Medale i statuetki ufundował burmistrz GiM w Witkowie, a nagrody rzeczowe bracia kurkowi, na czele z sędziami zawodów, Romanem Bąkiem i Bogusławem Mołodeckim.